ZESPÓŁ

Eliza Pawlik – założyciel i właściciel szkoły

Sprawca całego szaleństwa jakie od 14 lat rozgrywa się w English Melody.
Absolwentka Filologii Angielskiej UAM, która nigdy nie mogła za długo usiedzieć w jednym miejscu… Po wielu latach nauczania, pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi kursantami odkryła… że rzeczą, która pcha ją do przodu jest TWORZENIE. Głowę ma zawsze pełną nowych pomysłów i realizacji! Uff…. dobrze, że jeszcze są osoby wokół niej, które nieustannie pomagają to wszystko realizować!

Wulkan energii, pracoholiczka i pasjonata. Dąży w życiu do swoich ideałów starając się skrupulatnie realizować swój plan.

English Melody powstało z jej pasji do nauczania w niewielkim pokoju na wikariacie… a stało się cudownym miejscem skupiającym wspaniałych pracowników oraz setki uczniów i rodziców, którzy zaufali jej wizji i misji. 

Eliza jest… wbrew pozorom… introwertykiem. Jest fanką literatury rozwojowej. Nie pogardzi też dobrym kryminałem. Bezwarunkowo oddana swoim ukochanym dzieciom Jagodzie, Mikołajowi i Gabrysi. Zaprzyjaźniona i od 20 lat ciągle tak samo zakochana w swoim mężu.

Statek za sterami którego zasiada, jest najcudowniejszą łajbą jaką mogła sobie wyobrazić!

Tomasz Pawlik – właściciel szkoły, lektor Teddy Eddie i YLE Cambridge

Człowiek od zadań specjalnych i ukochany przez dzieci lektor Teddy Eddie.

Tomek w naszej szkole jest stałym bywalcem sali dziecięcej. Praca z maluchami sprawia mu duża satysfakcję. Żartami i pogodnym usposobieniem zjednał sobie już wielu kursantów i ich rodziców.

Każdą wolną chwilę poświęca ukochanym…. motocyklom. Prywatnie tata wspaniałej trójki i nieoceniony mąż.

Paulina Wawrzyniak
– koordynator do spraw administracji i obsługi klienta, sekretariat

W pracy najbardziej ceni sobie ciągły kontakt z ludźmi. Zna każdego naszego ucznia i zna odpowiedzi na każde pytanie związane z grafikiem. Jako jedyna w naszym zespole potrafi niczym puzzle dopasować każde dziecko do rodzica na korytarzu szkolnym. Skrupulatna i niezwykle zachowawcza. Spokój to jej drugie imię! Podczas gdy na początku roku korytarze pękają w szwach a kursanci i rodzice szturmują sekretariat w celu uzyskania informacji – Paulina cierpliwie znajdzie odpowiedzi na każde pytanie! 

Zdecydowana domatorka. Wolne chwile spędza w domu z książką lub filmem. Uwielbia stare przedmioty z duszą, a szczególnie meble i fotografie.

Natalia Zalesińska – koordynator do spraw turystyki

Nieoceniona! Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych! Każdy przyzna, że jak Pani Natalia nie wie…znaczy że nikt nie wie…

Uwielbia kontakt z ludźmi. W życiu ceni sobie najbardziej spokój. Najważniejsza jest dla niej rodzina i przyjaciele. Lubi pomagać i czuć się potrzebną. Jest osobą bardzo wrażliwą i upartą- to jej największe wady…albo zalety. Kocha góry, kawę i książki.


Elżbieta Nowotnik
koordynator do spraw metodycznych, lektor Cambridge Teens i dorosłych

Lektor z wieloletnim stażem i ogromnym doświadczeniem, po prostu właściwy człowiek na właściwym miejscu. Mistrz pięknych notatek i metodycznych rozkładów materiału! Uwielbia dzielić się tym co umie, z młodzieżą, dorosłymi i współpracownikami.
Jej uczniowie są dla niej inspiracją – niezmiernie cieszą Elżbietę ich sukcesy i wiadomo… chciałaby, aby było ich jak najwięcej. Dlatego właśnie nieustannie poszukuje nowych i efektywnych sposobów pracy.


Jak mówi sama Elżbieta “jestem prawdziwą szczęściarą, ponieważ praca to moje hobby”.
Prywatnie jest żoną i mamą trójki dzieci. Lubi spędzać czas z rodziną – aktywnie na spacerze albo leniuchując na tarasie lub na kanapie.
Kiedy potrzebuje chwili dla siebie – czyta książki (koniecznie w wersji papierowej!), słucha muzyki i ogląda filmy.
Bez względu jednak na to, czy jest nauczycielką, mamą, czy koleżanką z pracy stara się wypełniać swoją rolę najlepiej jak potrafi – i bez wątpienia jest w tym po prostu fantastyczna!

Patrycja Serafin
– metodyk, opiekun metody i lektor Teddy Eddie, Savvy Ed i Young Learners English Cambridge

Można o niej powiedzieć, z przymrużeniem oka, szkolny dinozaur… bo zaczęła swoją przygodę z nauczaniem właśnie tutaj i od 2009 roku jest lektorem English Melody.
Zna wszystkie tajniki wiedzy i wypracowane przez szkołę metody nauczania oraz… posiada klucze do sukcesów językowych naszych uczniów.
Pracowitość i zaangażowanie to zdecydowanie słowa kształtujące jej zawodową ścieżkę!
Świetnie sprawdza się jako lektor naszych kursantów od 4 do 9 lat.
Jako metodyk oraz Opiekun metody TE, SE i YLE jest nieocenionym wsparciem dla naszych lektorów w poszukiwaniu rozwiązań na ich troski.

Prywatnie żona człowieka, który jest mistrzem planowania i od niego uczy się wszystkich tajników dobrej agendy. Mama 3 letniego Filipa, który codziennie wywraca jej życie do góry nogami. Weekendami daje upust swojej kreatywności jako scraperka . Ogromna fanka pizzy, mogłaby ją jeść na śniadanie, obiad i kolację.
Morze i szum fal połączony ze spacerami woli zdecydowanie bardziej niż leżakowanie z parawanem.

Joanna Mrówczyńska (Mrówa🐜)
– metodyk, opiekun metody i lektor Cambridge Teens

To już dobrze Wam znany lektor a od tego roku, również opiekun metody Cambridge Teens w English Melody.

Jest wielką fanką komiksów i filmów o superbohaterach. Jak mówi o sobie: “Dzięki swojej pracy mogę czasami poczuć się jak taka Wonderwoman a moją supermocą jest łatwość kontaktu ze wspaniałą młodzieżą oraz moc super żarcików.”

Praca daje jej tyle radości, uśmiechu i satysfakcji, iż śmie twierdzić, że niejeden superbohater zamieniłby się z nią miejscami!

ASIA lubi też bardziej przyziemne rzeczy jak dobra muzyka, hektolitry kawy (to już nałóg a nie pasja), podróże, spacery z jej psem, gry planszowe, fotografię oraz ciekawe rozmowy z ciekawymi ludźmi.

Ewa Janowska
lektor Teddy Eddie, Wolsztyn

Nieograniczone pokłady cierpliwości, przyjazne i ciepłe usposobienie, uśmiech na twarzy oraz gotowość do podejmowania wyzwań i ambicja do ciągłego rozwijania swoich umiejętności – to jej zdecydowane atuty!

Uwielbia przebywać z dziećmi i uczyć się od nich – przede wszystkim beztroskiej radości z małych rzeczy, której nam dorosłym tak często brakuje! Słowem – urodzona by pracować z maluchami.

Ewa o sobie: “Cieszę się, że znalazłam się tu gdzie jestem. Praca związana z nauczaniem daje mi ogromną satysfakcję – cenię sobie relacje jakie jako nauczyciel mam szansę budować”.

Mama na pełen etat zakochana bez reszty w swojej małej szefowej – rocznej córeczce. Szczęśliwy rodzic to spełniony rodzic więc czas na rozwój jej pasji, czyli nauczania języka angielskiego.

Prywatnie lubi spędzać czas na świeżym powietrzu w każdej formie, czytać kryminały i romanse sensacyjne, odwiedzać nowe miejsca i uczyć się o świecie.

Mateusz Kotwica
– lektor Teddy Eddie i Savvy Ed, Wolsztyn

Choć przy dnie nie bywa i na horyzoncie widzi tylko pomyślne wiatry! Na pokładzie jego łajby nie ma miejsca na nudę!

Kilka lat temu ukończył certyfikowany kurs Cambridge na poziomie C1 w najlepszej szkole językowej w Wolsztynie (wiadomo, w English Melody), więc jesteśmy pewni, że jako “nasz człowiek” zna szkołę i z drugiego punktu widzenia (ucznia). Obecnie jako student Filologii Angielskiej dalej zgłębia tajniki tego języka.

Od kilku lat pod swoją opieką ma dzieci i młodzież harcerską z okolic Wolsztyna.

Szuka swego miejsca w galaktyce, więc często spogląda w gwiazdy. Zna tylko pięć konstelacji, ale mógłby o nich snuć opowieści godzinami.
Zaprawiony w niejednym obozie harcerskim, więc ochotę do wygłupów i nauczania ma we krwi!

Kiedyś wyda książkę fantasy, którą pisze na wiecznie zdartym kolanie.

Joanna Antas
– lektor YLE Cambridge i Cambridge Teens oraz dorosłych, Wolsztyn 

Pełna energii, cudowna lektorka, która jest absolwentką anglistyki UAM. Kocha literaturę – nie tylko tą poważną – i może o niej dyskutować godzinami.

Joasia przydreptała do English Melody z doświadczeniem w pracy z klientem instytucjonalnym więc… zaopiekuje się i naszymi uczniami w tej grupie docelowej. Joasię spotkacie również na zajęciach z młodzieżą.

W wolnym czasie amatorsko maluje i ćwiczy jogę.
Jest fanką bajek Disney’a i często śpiewa ich piosenki, gdy prowadzi auto (W końcu nigdy nie jest się za dużym na bajki)
Uwielbia podróżować! Przemierza kilometry zwiedzając nowe miejsca i zawsze chętnie próbuje lokalnej kuchni.

Mariola Chuchla
– lektor języka niemieckiego, Wolsztyn

W naszym zespole już wiele lat. Osobowość jakich mało!
Niesamowicie energiczna i otwarta na komunikację z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Lubi nowe wyzwania i kocha swoją pracę… co daje odwzajemnienie w sympatii jaką darzą ją uczniowie i rodzice.
Nauczanie innych daje jej energię!

Lubi dobry żart i ceni sobie szczerość i oczywiście prawdziwa przyjaźń. Nie zapomina o ludziach, którzy jej w trudnych chwilach pomogli i jest wobec nich lojalna.

Uwielbia podróże i tort czekoladowy!!

Do naszego zespołu wnosi zawsze uśmiech i dobrą radę dla każdego.

Henryk Gubernat
– lektor YLE Cambridge i Cambridge Teens oraz dorosłych, Wolsztyn

Lektor z anielską cierpliwością i wyszukanym żartem. Jego wielką miłością jest historia, dlatego ukończył te studia w pierwszej kolejności. Jako dziecko nie miał okazji uczyć się języka angielskiego w szkole… a było to od zawsze jego marzeniem.

Upartość Henryka pozwoliła mu ukończyć kursy w szkołach językowych i i dopiął swego, dostając się na studia w Poznaniu.

W wolnym czasie lubi czytać, robić zdjęcia, podróżować i odwiedzać galerie sztuki.
Lubi pracę z dziećmi i młodzieżą, ale również dorośli kursanci chętnie biegną na zajęcia u Henryka.

Jak sam mówi “W pracy z dziećmi cudowne jest to, że można zrobić z siebie legalnie błazna, by ich rozśmieszyć i nikt się nie oburzy…”.

Dzień zaczyna się dopiero po kawie. Lubi grać z żoną w planszówki… bo zawsze wygrywa.

Joanna Kulus
– lektor YLE Cambridge, Wolsztyn

Uwielbia kontakt z dziećmi, ponieważ uczą ją doceniania prostych przyjemności, nieustannej ciekawości świata oraz szczerości w której nie ma ocen, naznaczenia i chęci urażenia kogokolwiek.

Nauczanie pozwala jej na obcowanie właśnie z tą fantastyczną grupą wiekową.

Jest osobą otwartą i opanowaną. Baaardzo trudno wyprowadzić ją z równowagi. Do zespołu wnosi niesamowity spokój i harmonię.

Uwielbia małe i duże podróże. Rodzina i przyjaciele są dla niej najważniejsi więc wolny czas chętnie spędza w ich gronie.

Gdy potrzebuje chwili samotności znajduje ukojenie na macie podczas praktyki jogi.

Aleksandra Olender
– lektor Teddy Eddie i YLE Cambridge, Nowy Tomyśl

Choć często przez swój niepozorny wzrost mylona z dziećmi, potrafi stanąć na wysokości zadania.

Na co dzień studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, nocami zapalona kinomaniaczka, a w wolnym czasie doświadczona wokalistka koncertów prysznicowych. Wierna fanka kuchni orientalnej i burgerów.

Zawsze uśmiechnięta i pełna energii do działania. Bez problemu łapie wspólny język z innymi (chodzi o angielski oczywiście). Jej pomysł na idealny, letni weekend to wyjazd nad jezioro z przyjaciółmi i ukochanym psem- Irysem.

Dagmara Cieślak
– lektor Teddy Eddie, YLE Cambridge i Cambridge Teens, Nowy Tomyśl

Ogromna fanka absolutnie wszystkich dzieci, ceniąca sobie dystans i poczucie humoru u swoich młodych podopiecznych. 

Szczęśliwa absolwentka filologii angielskiej, lubiąca taniec latynoamerykański z nieocenionym partnerem Don Miotłolerro. Niepoprawna optymistka kochająca życie i podróże.

Posiadaczka wielkich zdolności kulinarnych- w żadnym innym domu mrożona pizza nie smakuje tak jak u tej Pani. 

Podczas wymiany kulturowej w Stanach Zjednoczonych została niedoścignionym mistrzem w kategorii przyrządzania herbaty w mikrofali. 

Marta Kaczmarek
– lektor Teddy Eddie i YLE Cambridge, Nowy Tomyśl

Absolwentka edukacji elementarnej i języka angielskiego oraz psychologii UAM, w trakcie studiów logopedycznych.

Na co dzień nauczycielka i korepetytorka. Miłośniczka górskiego trekkingu, biegania i jazdy na rowerze. Kocha góry całym sercem, o każdej porze roku. Uwielbia poznawać kulturę i piękno krajów śródziemnomorskich.

W planach ma jeszcze wiele podróży rodzimych i zagranicznych. Szczególnie ceni sobie spokój natury, który dają leśne spacery w towarzystwie ukochanego i rezolutnej border collie.

Ciągła chęć rozwoju, ambicja i stawianie celów do spełnienia nie pozwalają się jej nudzić. Bez problemu znajduje wspólny język z dziećmi bowiem codziennych dziecięcych wrażeń dostarcza jej pięcioletni skrzat, czyli bratanek Franek. Realistka, a jednocześnie romantyczna dusza  z wieloma marzeniami, z ciekawością wypatrująca jutra.

 

Michelle Feinstein
– native speaker, Wolsztyn i Nowy Tomyśl

Absolwentka kierunku “Secondary Education and Human Development”. Jej miłość do nauczania rozpoczęła się lekcjami sztuk walki Taekwondo, Muay Thai, Krav Maga oraz Brazylijskie Jiu jitsu! Michelle sama jako dziecko trenowała przez 15 lat, a 7 poświęciła na nauczanie innych tych niesamowitych umiejętności.

Uwielbia to uczucie, gdy obserwuje swoich uczniów w rozwoju ich umiejętności i wiedzy. Nauczała w szkole średniej w Stanach Zjednoczonych, jednak zdecydowała, że jej pragnieniem jest poznanie innych krajów i kultur.

Nauczanie języka angielskiego rozpoczęła w Południowej Korei, gdzie pracowała z dziećmi. I… totalnie przepadła w miłości do tego zawodu.

Postanowiła wybrać Polskę jako kolejne miejsce, ponieważ chciałaby poznać jej kulturę i zobaczyć niesamowite krajobrazy o których tyle niesamowitych rzeczy słyszała.

W wolnym czasie podróżuje. Uwielbia czytać książki w kawiarniach, próbować nowego jedzenia oraz spędzać czas z przyjaciółmi.

Jarryd Barker
– native speaker, Wolsztyn i Nowy Tomyśl

Absolwent kierunku Ekonomia i Psycholigia Rozwojowa. Człowiek o niesamowitej pasji do nauczania.

Jego największym zainteresowaniem są podróże po różnych zakątkach świata.
Uwielbia eksplorować kuchnie różnych krajów i wytrwale uczy się gotować.

Wolny czas spędza na wędrówkach odkrywając ciekawe miejsca. Mamy wielką nadzieję, że polubi nasze cudne miasteczko i zaaklimatyzuje się wśród nowych przyjaciół i współpracowników.

Jarryd zdecydował się na podróż do Polski aby realizować się w nauczaniu dzieci i młodzieży i takie właśnie kursy poprowadzi w English Melody.

Jest otwarty na nowe przygody i doświadczenia nowych miejsc.

Uwielbia parki rozrywki (a w szczególności rollercostery) oraz spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Jagoda Pawlik
– animatorka, wolontariat, Wolsztyn i Nowy Tomyśl

Tak tak…Oczy was nie mylą! Ma dopiero 18 lat a na koncie już doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, uprawnienia do nauczania (FCE Cambridge B2), pomoc w korepetycjach oraz opracowywanie programów na półkolonie. Najbardziej na świecie uwielbia .. śpiew i teatr. Marzy o studiach ukierunkowanych na musical. Zawsze ceni sobie rady przyjaciółki Wiktorii i swojej mamy. Dziewczyna na medal.

Jagoda będzie współpracować z naszymi lektorami podczas półkolonii letnich oraz wierzymy cicho, że już niedługo poprowadzi pierwsze sobotnie warsztaty dla dzieci.