Eliza Pawlik – założyciel i właściciel szkoły

Sprawca całego szaleństwa jakie od 14 lat rozgrywa się w English Melody.
Absolwentka Filologii Angielskiej UAM, która nigdy nie mogła za długo usiedzieć w jednym miejscu… Po wielu latach nauczania, pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi kursantami odkryła… że rzeczą, która pcha ją do przodu jest TWORZENIE. Głowę ma zawsze pełną nowych pomysłów i realizacji! Uff…. dobrze, że jeszcze są osoby wokół niej, które nieustannie pomagają to wszystko realizować!

Wulkan energii, pracoholiczka i pasjonata. Dąży w życiu do swoich ideałów starając się skrupulatnie realizować swój plan.

English Melody powstało z jej pasji do nauczania w niewielkim pokoju na wikariacie… a stało się cudownym miejscem skupiającym wspaniałych pracowników oraz setki uczniów i rodziców, którzy zaufali jej wizji i misji. 

Eliza jest… wbrew pozorom… introwertykiem. Jest fanką literatury rozwojowej. Nie pogardzi też dobrym kryminałem. Bezwarunkowo oddana swoim ukochanym dzieciom Jagodzie, Mikołajowi i Gabrysi. Zaprzyjaźniona i od 20 lat ciągle tak samo zakochana w swoim mężu.

Statek za sterami którego zasiada, jest najcudowniejszą łajbą jaką mogła sobie wyobrazić!

Tomasz Pawlik – właściciel szkoły, lektor Teddy Eddie i YLE Cambridge

Człowiek od zadań specjalnych i ukochany przez dzieci lektor Teddy Eddie.

Tomek w naszej szkole jest stałym bywalcem sali dziecięcej. Praca z maluchami sprawia mu duża satysfakcję. Żartami i pogodnym usposobieniem zjednał sobie już wielu kursantów i ich rodziców.

Każdą wolną chwilę poświęca ukochanym…. motocyklom. Prywatnie tata wspaniałej trójki i nieoceniony mąż.

Paulina Wawrzyniak
– koordynator do spraw administracji i obsługi klienta, sekretariat

W pracy najbardziej ceni sobie ciągły kontakt z ludźmi. Zna każdego naszego ucznia i zna odpowiedzi na każde pytanie związane z grafikiem. Jako jedyna w naszym zespole potrafi niczym puzzle dopasować każde dziecko do rodzica na korytarzu szkolnym. Skrupulatna i niezwykle zachowawcza. Spokój to jej drugie imię! Podczas gdy na początku roku korytarze pękają w szwach a kursanci i rodzice szturmują sekretariat w celu uzyskania informacji – Paulina cierpliwie znajdzie odpowiedzi na każde pytanie! 

Zdecydowana domatorka. Wolne chwile spędza w domu z książką lub filmem. Uwielbia stare przedmioty z duszą, a szczególnie meble i fotografie.

Natalia Zalesińska – koordynator do spraw turystyki

Nieoceniona! Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych! Każdy przyzna, że jak Pani Natalia nie wie…znaczy że nikt nie wie…

Uwielbia kontakt z ludźmi. W życiu ceni sobie najbardziej spokój. Najważniejsza jest dla niej rodzina i przyjaciele. Lubi pomagać i czuć się potrzebną. Jest osobą bardzo wrażliwą i upartą- to jej największe wady…albo zalety. Kocha góry, kawę i książki.


Elżbieta Nowotnik
koordynator do spraw metodycznych, lektor Cambridge Teens i dorosłych

Lektor z wieloletnim stażem i ogromnym doświadczeniem, po prostu właściwy człowiek na właściwym miejscu. Mistrz pięknych notatek i metodycznych rozkładów materiału! Uwielbia dzielić się tym co umie, z młodzieżą, dorosłymi i współpracownikami.
Jej uczniowie są dla niej inspiracją – niezmiernie cieszą Elżbietę ich sukcesy i wiadomo… chciałaby, aby było ich jak najwięcej. Dlatego właśnie nieustannie poszukuje nowych i efektywnych sposobów pracy.


Jak mówi sama Elżbieta „jestem prawdziwą szczęściarą, ponieważ praca to moje hobby”.
Prywatnie jest żoną i mamą trójki dzieci. Lubi spędzać czas z rodziną – aktywnie na spacerze albo leniuchując na tarasie lub na kanapie.
Kiedy potrzebuje chwili dla siebie – czyta książki (koniecznie w wersji papierowej!), słucha muzyki i ogląda filmy.
Bez względu jednak na to, czy jest nauczycielką, mamą, czy koleżanką z pracy stara się wypełniać swoją rolę najlepiej jak potrafi – i bez wątpienia jest w tym po prostu fantastyczna!

Patrycja Serafin
– metodyk, opiekun metody i lektor Teddy Eddie, Savvy Ed i Young Learners English Cambridge

Można o niej powiedzieć, z przymrużeniem oka, szkolny dinozaur… bo zaczęła swoją przygodę z nauczaniem właśnie tutaj i od 2009 roku jest lektorem English Melody.
Zna wszystkie tajniki wiedzy i wypracowane przez szkołę metody nauczania oraz… posiada klucze do sukcesów językowych naszych uczniów.
Pracowitość i zaangażowanie to zdecydowanie słowa kształtujące jej zawodową ścieżkę!
Świetnie sprawdza się jako lektor naszych kursantów od 4 do 9 lat.
Jako metodyk oraz Opiekun metody TE, SE i YLE jest nieocenionym wsparciem dla naszych lektorów w poszukiwaniu rozwiązań na ich troski.

Prywatnie żona człowieka, który jest mistrzem planowania i od niego uczy się wszystkich tajników dobrej agendy. Mama 3 letniego Filipa, który codziennie wywraca jej życie do góry nogami. Weekendami daje upust swojej kreatywności jako scraperka . Ogromna fanka pizzy, mogłaby ją jeść na śniadanie, obiad i kolację.
Morze i szum fal połączony ze spacerami woli zdecydowanie bardziej niż leżakowanie z parawanem.

Joanna Mrówczyńska (Mrówa🐜)
– metodyk, opiekun metody i lektor Cambridge Teens

To już dobrze Wam znany lektor a od tego roku, również opiekun metody Cambridge Teens w English Melody.

Jest wielką fanką komiksów i filmów o superbohaterach. Jak mówi o sobie: „Dzięki swojej pracy mogę czasami poczuć się jak taka Wonderwoman a moją supermocą jest łatwość kontaktu ze wspaniałą młodzieżą oraz moc super żarcików.”

Praca daje jej tyle radości, uśmiechu i satysfakcji, iż śmie twierdzić, że niejeden superbohater zamieniłby się z nią miejscami!

ASIA lubi też bardziej przyziemne rzeczy jak dobra muzyka, hektolitry kawy (to już nałóg a nie pasja), podróże, spacery z jej psem, gry planszowe, fotografię oraz ciekawe rozmowy z ciekawymi ludźmi.

Ewa Janowska
lektor Teddy Eddie, Wolsztyn

Nieograniczone pokłady cierpliwości, przyjazne i ciepłe usposobienie, uśmiech na twarzy oraz gotowość do podejmowania wyzwań i ambicja do ciągłego rozwijania swoich umiejętności – to jej zdecydowane atuty!

Uwielbia przebywać z dziećmi i uczyć się od nich – przede wszystkim beztroskiej radości z małych rzeczy, której nam dorosłym tak często brakuje! Słowem – urodzona by pracować z maluchami.

Ewa o sobie: „Cieszę się, że znalazłam się tu gdzie jestem. Praca związana z nauczaniem daje mi ogromną satysfakcję – cenię sobie relacje jakie jako nauczyciel mam szansę budować”.

Mama na pełen etat zakochana bez reszty w swojej małej szefowej – rocznej córeczce. Szczęśliwy rodzic to spełniony rodzic więc czas na rozwój jej pasji, czyli nauczania języka angielskiego.

Prywatnie lubi spędzać czas na świeżym powietrzu w każdej formie, czytać kryminały i romanse sensacyjne, odwiedzać nowe miejsca i uczyć się o świecie.

Mateusz Kotwica
– lektor Teddy Eddie i Savvy Ed, Wolsztyn

Choć przy dnie nie bywa i na horyzoncie widzi tylko pomyślne wiatry! Na pokładzie jego łajby nie ma miejsca na nudę!

Kilka lat temu ukończył certyfikowany kurs Cambridge na poziomie C1 w najlepszej szkole językowej w Wolsztynie (wiadomo, w English Melody), więc jesteśmy pewni, że jako „nasz człowiek” zna szkołę i z drugiego punktu widzenia (ucznia). Obecnie jako student Filologii Angielskiej dalej zgłębia tajniki tego języka.

Od kilku lat pod swoją opieką ma dzieci i młodzież harcerską z okolic Wolsztyna.

Szuka swego miejsca w galaktyce, więc często spogląda w gwiazdy. Zna tylko pięć konstelacji, ale mógłby o nich snuć opowieści godzinami.
Zaprawiony w niejednym obozie harcerskim, więc ochotę do wygłupów i nauczania ma we krwi!

Kiedyś wyda książkę fantasy, którą pisze na wiecznie zdartym kolanie.

Joanna Antas
– lektor YLE Cambridge i Cambridge Teens oraz dorosłych, Wolsztyn 

Pełna energii, cudowna lektorka, która jest absolwentką anglistyki UAM. Kocha literaturę – nie tylko tą poważną – i może o niej dyskutować godzinami.

Joasia przydreptała do English Melody z doświadczeniem w pracy z klientem instytucjonalnym więc… zaopiekuje się i naszymi uczniami w tej grupie docelowej. Joasię spotkacie również na zajęciach z młodzieżą.

W wolnym czasie amatorsko maluje i ćwiczy jogę.
Jest fanką bajek Disney’a i często śpiewa ich piosenki, gdy prowadzi auto (W końcu nigdy nie jest się za dużym na bajki)
Uwielbia podróżować! Przemierza kilometry zwiedzając nowe miejsca i zawsze chętnie próbuje lokalnej kuchni.

Mariola Chuchla
– lektor języka niemieckiego, Wolsztyn

W naszym zespole już wiele lat. Osobowość jakich mało!
Niesamowicie energiczna i otwarta na komunikację z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Lubi nowe wyzwania i kocha swoją pracę… co daje odwzajemnienie w sympatii jaką darzą ją uczniowie i rodzice.
Nauczanie innych daje jej energię!

Lubi dobry żart i ceni sobie szczerość i oczywiście prawdziwa przyjaźń. Nie zapomina o ludziach, którzy jej w trudnych chwilach pomogli i jest wobec nich lojalna.

Uwielbia podróże i tort czekoladowy!!

Do naszego zespołu wnosi zawsze uśmiech i dobrą radę dla każdego.

Henryk Gubernat
– lektor YLE Cambridge i Cambridge Teens oraz dorosłych, Wolsztyn

Lektor z anielską cierpliwością i wyszukanym żartem. Jego wielką miłością jest historia, dlatego ukończył te studia w pierwszej kolejności. Jako dziecko nie miał okazji uczyć się języka angielskiego w szkole… a było to od zawsze jego marzeniem.

Upartość Henryka pozwoliła mu ukończyć kursy w szkołach językowych i i dopiął swego, dostając się na studia w Poznaniu.

W wolnym czasie lubi czytać, robić zdjęcia, podróżować i odwiedzać galerie sztuki.
Lubi pracę z dziećmi i młodzieżą, ale również dorośli kursanci chętnie biegną na zajęcia u Henryka.

Jak sam mówi „W pracy z dziećmi cudowne jest to, że można zrobić z siebie legalnie błazna, by ich rozśmieszyć i nikt się nie oburzy…”.

Dzień zaczyna się dopiero po kawie. Lubi grać z żoną w planszówki… bo zawsze wygrywa.

Joanna Kulus
– lektor YLE Cambridge, Wolsztyn

Uwielbia kontakt z dziećmi, ponieważ uczą ją doceniania prostych przyjemności, nieustannej ciekawości świata oraz szczerości w której nie ma ocen, naznaczenia i chęci urażenia kogokolwiek.

Nauczanie pozwala jej na obcowanie właśnie z tą fantastyczną grupą wiekową.

Jest osobą otwartą i opanowaną. Baaardzo trudno wyprowadzić ją z równowagi. Do zespołu wnosi niesamowity spokój i harmonię.

Uwielbia małe i duże podróże. Rodzina i przyjaciele są dla niej najważniejsi więc wolny czas chętnie spędza w ich gronie.

Gdy potrzebuje chwili samotności znajduje ukojenie na macie podczas praktyki jogi.

Aleksandra Olender
– lektor Teddy Eddie i YLE Cambridge, Nowy Tomyśl

Choć często przez swój niepozorny wzrost mylona z dziećmi, potrafi stanąć na wysokości zadania.

Na co dzień studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, nocami zapalona kinomaniaczka, a w wolnym czasie doświadczona wokalistka koncertów prysznicowych. Wierna fanka kuchni orientalnej i burgerów.

Zawsze uśmiechnięta i pełna energii do działania. Bez problemu łapie wspólny język z innymi (chodzi o angielski oczywiście). Jej pomysł na idealny, letni weekend to wyjazd nad jezioro z przyjaciółmi i ukochanym psem- Irysem.

Dagmara Cieślak
– lektor Teddy Eddie, YLE Cambridge i Cambridge Teens, Nowy Tomyśl

Ogromna fanka absolutnie wszystkich dzieci, ceniąca sobie dystans i poczucie humoru u swoich młodych podopiecznych. 

Szczęśliwa absolwentka filologii angielskiej, lubiąca taniec latynoamerykański z nieocenionym partnerem Don Miotłolerro. Niepoprawna optymistka kochająca życie i podróże.

Posiadaczka wielkich zdolności kulinarnych- w żadnym innym domu mrożona pizza nie smakuje tak jak u tej Pani. 

Podczas wymiany kulturowej w Stanach Zjednoczonych została niedoścignionym mistrzem w kategorii przyrządzania herbaty w mikrofali. 

Marta Kaczmarek
– lektor Teddy Eddie i YLE Cambridge, Nowy Tomyśl

Absolwentka edukacji elementarnej i języka angielskiego oraz psychologii UAM, w trakcie studiów logopedycznych.

Na co dzień nauczycielka i korepetytorka. Miłośniczka górskiego trekkingu, biegania i jazdy na rowerze. Kocha góry całym sercem, o każdej porze roku. Uwielbia poznawać kulturę i piękno krajów śródziemnomorskich.

W planach ma jeszcze wiele podróży rodzimych i zagranicznych. Szczególnie ceni sobie spokój natury, który dają leśne spacery w towarzystwie ukochanego i rezolutnej border collie.

Ciągła chęć rozwoju, ambicja i stawianie celów do spełnienia nie pozwalają się jej nudzić. Bez problemu znajduje wspólny język z dziećmi bowiem codziennych dziecięcych wrażeń dostarcza jej pięcioletni skrzat, czyli bratanek Franek. Realistka, a jednocześnie romantyczna dusza  z wieloma marzeniami, z ciekawością wypatrująca jutra.

 

Sasha
– pracownik biurowy, Wolsztyn

Sasha pracę w naszej szkole rozpoczęła stosunkowo niedawno na stanowisku biurowym. Jednak już wiemy, że będzie również świetnym opiekunem podczas zajęć z dziećmi.

Sasha przyjechała do naszego Wolsztyna zupełnie nieplanowo wraz z swoimi dziećmi 10 letnim Maksem i 4 letnim Stasiem. Widocznie los tak chciał, że natrafiła na swojej drodze właśnie na nas.

Kocha ludzi i rozmowy z nimi. Lubi uprawiać sport i smacznie zjeść – choć te dwie rzeczy trochę się wykluczają.

Lubi pomagać innym i sprawia jej to dużo radości i szczęścia. Najbardziej lubi spędzać czas z rodziną, czuje się z nimi spokojna i nieskończenie szczęśliwa! Bardzo tęskni za swoim mężem Romanem i ma nadzieję, że już niedługo znów będą mogli spędzać wspólnie razem każdą chwilę.

Uwielbia długie spacery, bo właśnie wtedy dostrzega jaki wspaniały świat jest dookoła.

Uwielbia dzieci – ich spontaniczną radość a i dzieci uwielbiają Ją.
Lubi gotować i czasami nawet nieźle jej idzie. Potrafi sporządzić najlepszy barszcz ukraiński ever!

Jagoda Pawlik
– animatorka, wolontariat, Wolsztyn i Nowy Tomyśl

Tak tak…Oczy was nie mylą! Ma dopiero 18 lat a na koncie już doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, uprawnienia do nauczania (FCE Cambridge B2), pomoc w korepetycjach oraz opracowywanie programów na półkolonie. Najbardziej na świecie uwielbia .. śpiew i teatr. Marzy o studiach ukierunkowanych na musical. Zawsze ceni sobie rady przyjaciółki Wiktorii i swojej mamy. Dziewczyna na medal.

Jagoda będzie współpracować z naszymi lektorami podczas półkolonii letnich oraz wierzymy cicho, że już niedługo poprowadzi pierwsze sobotnie warsztaty dla dzieci.