little bees

bees1Zajęcia dla maluchów "Little bees" (małe pszczółki) przeznaczone są dla 2-latków i organizowane są raz lub dwa razy w tygodniu w grupach 3-4 oraz 5-7 osobowych. Zabawa trwa 45 minut i pozwala osłuchać się dziecku z językiem angielskim. Maluszkom do 3 roku życia przyswajanie drugiego języka przychodzi równie łatwo jak języka ojczystego. 

bees2

 

Oddziałując na zmysły małego odkrywcy przy pomocy ciekawych zajęć ruchowych, piosenek i zabawek pozwalamy dziecku osłuchać się z językiem angielskim. Podczas zajęć maluch odbiera sygnały w obcym języku wsparte obrazem lub przedmiotem. W ten sposób mózg nieświadomie koduje słowa, miękkość wymowy oraz intonację.

Proponujemy państwu nowoczesny, przyjemny i pełen zabaw program nauki języka angielskiego dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się w grupach 3-5 raz 7-8 osobowych raz lub dwa razy w tygodniu i trwają 60 minut. Dzieci w sposób naturalny przyswajają sobie dźwięki, słowa i wyrażenia, które słyszą na co dzień. Wiek przedszkolny jest najlepszym okresem do rozpoczęcia nauki języka obcego. Dzieci w wieku od 3-6 lat nie uczą się języka lecz go przyswajają tak, jak umiejętność siadania czy chodzenia. Aby jednak język obcy był dla dzieci tak samo naturalny jak ojczysty, należy stworzyć ku temu odpowiednie warunki. Temu służy właśnie nauka poprzez zabawę. Piosenki ,wierszyki, taniec i gry w języku angielskim stanowią doskonałą formę zapoznawania małych odkrywców z wymową poszczególnych wyrazów i zdań. Jednym z nadrzędnych celów zajęć z języka angielskiego jest wyrobienie u przedszkolaków nawyku niewymuszonego posługiwania się językiem angielskim. Gwarantujemy doskonałą zabawę z językiem obcym, kreatywne projekty oraz zajęcia muzyczne. Naszym celem jest wprowadzić maluchy w magiczny świat języka angielskiego pełen kolorów i nowości. Zajęcia dostosowane są odpowiednio do wieku przedszkolaków: 3 i 4-latki bawią się planszami i zabawkami, będą oglądać bajki DVD w języku anielskim oraz tańczyć. Dodatkowo zachęcane są do kreatywnych prac plastycznych tzw. arts and crafts wspartych kolorowymi kartami flashcards oraz książeczkami do pracy z przedszkolakiem. 5 i 6-latki poszerzają zakres zabaw o umiejętności w podpisywaniu rysunków oraz łączeniu napisów z obrazkami. Kurs wsparty jest książeczkami przedszkolaka Hippo and Friends (Starter, 1, 2) - Cambridge University Press. Mały hipopotam i jego przyjaciele pomagają stworzyć nauczycielowi żywe, dobrze rozplanowane i zróżnicowane zajęcia, koncentrując się na zasadniczych obszarach dziecięcego rozwoju takich jak: umiejętności manualne oraz świadomość dziecka.

Zajęcia dla dzieci odbywają się 1 lub 2 razy w tygodniu (do wyboru) i trwają 60 min. Uczniowie pracują i bawią się w małych, 5-7 osobowych grupach, co umożliwia im swobodę komunikacji w języku angielskim. Stosujemy odpowiednie dla wieku formy edukacyjne, m.in. metodę projektu,przedstawienia teatralne i muzyczne oraz zajęcia kreatywne typu arts and crafts.

Podczas zajęć nasi uczniowie rozwijają umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania w języku angielskim. Pomagamy przy tym poszerzyć dzieciom zainteresowania artystyczne, teatralne oraz muzyczne.

 

Zajęcia dla uczniów klas 4-6 odbywają się 1 lub 2 razy w tygodniu (do wyboru) i trwają 60 min. Dzieci uczą się w grupach 5-7 osobowych. Podczas zajęć nasi uczniowie rozwijają umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania w języku angielskim. Staramy się aby ćwiczenia były kreatywne i interesujące. Podczas zajęć wykorzystujemy różne formy edukacyjne m.in. metodę projektu, przedstawienia teatralne w języku angielskim oraz zajęcia artystyczne (arts and crafts).

Zajęcia dla gimnazjalistów i licealistów (klasa pierwsza i druga) odbywają się 1 lub 2 razy w tygodniu (do wyboru) i trwają 60 min. W małych, 5-7 osobowych grupach młodzież czuje się komfortowo, co sprzyja pokonywaniu barier językowych w komunikacji werbalnej. Przyjazna atmosfera podczas zajęć jest dla nas jednym z najważniejszych aspektów nauczania języka angielskiego. Nasi uczniowie rozwijają umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania w języku obcym. Staramy się aby tematyka kreatywnych i interesujących zajęć zbliżona była do zainteresowań młodzieży. Licealiści rozpoczynają ćwiczyć zadania maturalne, co na przełomie 2 lat stopniowo i bezstresowo przygotowuje ich do egzaminu dojrzałości z języka angielskiego. Przygotowujemy uczniów klas 3 do egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 60 min.

Zajęcia dla maturzystów odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 90 min. Uczniowie pracują w małych, 5-7 osobowych grupach. Przyjazna atmosfera podczas zajęć jest dla nas jednym z najważniejszych aspektów nauczania języka angielskiego. Maturzyści powtarzają słownictwo obejmujące wszystkie tematy z katalogu zagadnień maturalnych (człowiek, dom, szkoła, praca, życie rodzinne i towarzyskie, żywienie, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, kultura, sport, zdrowie, nauka i technika, świat przyrody, państwo i społeczeństwo, elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych). Uczniowie pracują z tekstem czytanym oraz ćwiczą rozumienie ze słuchu. Młodzież przygotowująca się do matury z angielskiego na poziomie podstawowym uczy się formułować wypowiedzi pisemne takie jak: pocztówka, notatka, ogłoszenie, zaproszenie, email, list prywatny i formalny. Uczniowie zdający egzamin rozszerzony kształcą umiejętności pisania recenzji, opisu, opowiadania i rozprawki (typu for and against oraz opinion essay) oraz uczą się rozpoznawać i stosować struktury leksykalne i gramatyczne. Raz w miesiącu nasi uczniowie piszą próbną maturę z języka angielskiego.
Zajęcia dla dorosłych odbywają się 1 lub 2 razy w tygodniu (do wyboru) i trwają 90 min. Uczymy w małych 5-7 osobowych grupach, co ułatwia naukę i sprzyja pokonywaniu barier językowych w komunikacji werbalnej. Staramy się aby zajęcia przebiegały w miłej, bezstresowej atmosferze. Przy filiżance kawy mają Państwo okazję rozwijać umiejętności mówienia, słuchania, pisania i czytania w języku angielskim. Szczególny nacisk kładziemy na konwersacje. Tematyka z życia codziennego oraz scenki sytuacyjne (w restauracji, u lekarza, na lotnisku w hotelu itp.) są charakterystycznym aspektem kursu dla dorosłych. Zajęcia prowadzone są na poziomach: elementary (podstawowy), pre-intermediate (średnio zaawansowany), intermediate (średnio zaawansowany +), upper-intermediate (zaawansowany), advanced (zaawansowany +).
Podczas nauki języka angielskiego jednym z ważniejszych elementów jest opanowanie prawidłowej wymowy. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy lekcje indywidualne, których wyłącznym celem jest nauka, ćwiczenie oraz szlifowanie brytyjskiej wymowy. Oferta skierowna jest do osób pragnących znacząco poprawić akcent brytyjski oraz marzących o usłyszeniu komplementu: "Your pronuncation is excellent!". Lekcje nauki wymowy brytyjskiej można wykupić w dowolnej liczbie godzin. Zajęcia te są doskonałym dodatkiem do innych kursów w naszej szkole. Przykładowo, uczniowie mogą brać udział w jednych lub dwóch zajęciach w ciągu miesiąca, co umożliwia dodatkową praktykę. W szczególności polecamy naukę wymowy brytyjskiej osobom przygotowującym się do egzaminów ustnych oraz kandydatom na studia filologiczne.
Oferujemy Państwu przygotowanie i rejestrację na poszczególne egzaminy Cambridge ESOL: YLE - Young Learners English KET - Key English Test PET - Preliminary English Test FCE - First Certificate in English CAE - Certificate in Advanced English CPE - Certificate of Proficiency in English BEC - Business English Certificate Egzaminy Cambridge są najbardziej znanymi i prestiżowymi egzaminami na świecie. Są honorowane przez liczne uniwersytety oraz instytucje edukacyjne jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego. Są również uznawane przez największe, międzynarodowe firmy na całym świecie przy rekrutacji pracowników na stanowiska wymagające znajomości języka angielskiego oraz przy awansie zawodowym. CAE oraz CPE są uznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą zostać nauczycielami języka angielskiego. Podręczniki z jakich korzystamy: YLE - Fun for starters/movers/flyers - Cambridge University Press KET - Objective KET - Cambridge University Press PET - Objective PET ; Intant PET- Cambridge University Press FCE - Objective First Certificate; Complete First Certificate; Vocabulary for First Certificate - Cambridge University Press CAE - Objective CAE; Certificate in Advanced English 1; Certificate in Advanced English 2 - Cambridge University Press CPE - Objective proficiency, Certificate of Proficiency in English - Cambridge University Press BEC - Business Benchmark; Cambridge BEC Preliminary - Cambridge University Press
Kursy specjalistyczne odbywają się 1 lub 2 razy w tygodniu (do wyboru) i trwają 60 min. Oferujemy Państwu następujące kursy specjalistyczne: Business English - angielski w biznesie Legal English - angielski dla prawników Medical English - angielski w medycynie English for Tourism - angielski w turystyce Podręczniki z jakich korzystamy na zajęciach: Business English - Business Benchmark - Cambridge University Press Poziomy nauczania: intermediate, upper-intermediate, advanced Legal English - Professional English in Use, Law - Cambridge University Press Medical English - Professional English in Use, Medicine - Cambridge University Press English for Tourism - English for international tourism - Longman Poziomy nauczania: pre-intermediate, intermediate, upper-intermediate